Запитання — відповіді

Чому квартири продають через фонди фінансування будівництва, а не напряму – забудовником?

На сьогодні забудовникам заборонено самостійно продавати квартири на первинному ринку, аби уникнути проблем із будівництвом. Фінансування будівництва віднедавна дозволено здійснювати тільки через фонди фінансування будівництва (ФФБ), фонди операцій з нерухомістю (ФОН), інститути спільного інвестування, недержавні пенсійні фонди та через випуск безвідсоткових облігацій.

 

Якщо було оплачено всю суму коштів чи потрібно доплачувати якщо збільшиться ціна?

При збільшенні ціни не потрібно доплачувати за метри квадратні закріплені за Довірителем, тобто проплачені. Ціна збільшується тільки на  метри квадратні що залишилось оплатити. Якщо Довіритель оплатив всю суму за квартиру  у нього не виникає зобов’язань щодо внесення до Фонду додаткових коштів за закріплені за ним квадратні метри.

 Приклад : Довіритель, уклавши договір на квартиру загальною площею 55,5 кв.м., при ціні в 6 200,00 грн. за кв.м. здійснив оплату в розмірі 200 000,00 грн., тим самим закріпивши за собою 32,26 кв.м. Залишилось оплатити ще 23,24 кв.м. , на які і буде підвищуватись ціна.

 

Який розмір першого внеску?

Перший внесок становить не менше ніж 50 % від загальної суми, яку має внести Довіритель.

 

Які строки сплати загальної суми коштів за квартиру?

Перший внесок потрібно сплатити протягом трьох банківських днів з дати підписання договору, решта суми сплачується не пізніше кінцевого терміну вказаного в Свідоцтві про участь у Фонді.

 

Як часто підвищується ціна?

Забудовник має право підвищувати ціну не частіше ніж один раз на місяць .

 

В якому банку можна взяти кредит для участі у Фонді ?

Для участі у  Фонді фінансування будівництва Ви можете звернутись для одержання кредиту у будь-який банк що займається кредитуванням на первинному ринку житла, зокрема й до наших банків-партнерів : АБ “Київська Русь”,ВАТ „Райффайзен Банк Аваль”,ЗАТ”Альфа-банк”, ВАТ КБ “Надра”, ЗАТ АКБ “Львів”.

 

Коли можна розпочинати ремонтні роботи у квартир?

Довіритель до введення Об’єкта будівництва в експлуатацію та оформлення права власності на Об’єкт інвестування( квартиру) має право після сплати 100 % вартості квартири, за письмовим погодженням з Забудовником, здійснювати індивідуальне переобладнання(перепланування), покращення, проведення ремонтних робіт закріпленої за ним квартири.

Але для виконання таких робіт до підписання Акту прийому-передачі квартири Довіритель не має права залучати інші підрядні організації або самостійно виконувати будь-які роботи на Об’єкті інвестування. Самостійно здійснювати будівельні роботи довіритель має право лише після підписанння Акту прийому-передачі кваритири.

 

Хто займається оформленням документів на квартиру та оплачує витрати пов’язані з цим?

Оформлення документів на право власності Довірителя на житло здійснюється Забудовником своїми силами та за свій рахунок. Оформлення права власності Довірителя на нежитлові приміщення (офісні приміщення, гаражні бокси, машиномісця у паркінгу) здійснюється Довірителем самостійно та за свій рахунок на підставі документів, отриманих від Забудовника.