Покупцям

 Які механізми купівлі квартири на первинному ринку є законними?

Купівля квартири на первинному ринку завжди була ризикованою операцією. Квартири ще немає, а гроші вже потрібно віддавати. Що ж робити, щоб не залишитися без грошей і без квартири?

Фінансування будівництва (купівлю житла на первинному ринку) віднедавна дозволено здійснювати лише через фонди фінансування будівництва (ФФБ), фонди операцій з нерухомістю (ФОН), інститути спільного інвестування, недержавні пенсійні фонди та через випуск безвідсоткових облігацій.

Зважаючи на те, що найпопулярнішим на сьогодні є механізм фінансування будівництва саме через ФФБ, зупинимося детальніше на цій схемі.

ФФБ — це структура, головною метою якої є залучення на довірчих засадах коштів фізичних і юридичних осіб для фінансування житлового будівництва.

Фонд фінансування будівництва акумулює кошти інвесторів, передані в довірче управління фінустанові, котра керує ФФБ. А та частинами перераховує забудовнику гроші в міру спорудження об’єкта, контролюючи їх цільове використання та терміни будівництва.

Безперечні плюси для інвестора (покупця квартири) такого методу вкладання коштів у будівництво — це, по-перше, значні повноваження. Зокрема, він може до здачі будинку розірвати договір та отримати свої кошти, змінити об’єкт інвестування, уступити майнові права на об’єкт інвестування.

Крім того, законодавчо прописано процедуру закріплення за інвестором конкретної квартири.

До того ж держава ретельно контролює діяльність ФФБ, зокрема, спеціальну ліцензію на залучення коштів від фізичних осіб видають лише в разі наявності всієї необхідної документації на землю та будівництво.

 

Яка процедура купівлі квартири через ффб?

Крок 1.

Ви приходите в агентство нерухомості „ЕКО-ДІМ” , в якому досвідчені фахівці запропонують вам обрати квартиру з широкого переліку квартир в будинках, які будують в певний час.

Високкваліфіковані працівники агентства нерухомості розкажуть вам повну та неупереджену інформацію про всі будинки, які зараз будують та про умови купівлі квартир на первинному ринку, а також умови кредитування для придбання житла.

Після того, як ви оберете омріяну кваартиру, працівники агентства нерухомості зарезервують цю кварртиру за вами, завдяки чому цю квартиру вже ніхто не зможе купити. В підтвердження цього вам видадуть Довідку про резервування квартири.

 

Крок 2. 

Вам потрібно відвідати Фінансову компанію „ЕКО-ДІМ”, яка є управителем Фондів фінансування будівництва та надати довідку про резервування квартири, отриману в агенції нерухомості ”ЕКО-ДІМ”.

Після того, як ви надасьте працівникам фінансової компанії всі потрібні документи, ви укладаєте з фінансовою компанією договір "Про участь у фонді фінансування будівництва виду А”

 

Крок 3. 

Після підписання договору про участь в ФФБ, ви вносете грошові кошти на рахунок Фонду фінансування будівництва виду А і стаєте довірителем ФФБ. Про це свідчитиме Свідоцтво про участь в ФФБ виду А, яке Вам видасть фінансова компанія після внесення грошових коштів на рахунок фонду. В свідоцтві містяться дані про закріплену за вами квартиру, суму внесених коштів, кількість закріплених за вами квадратних метрів площі в цій квартирі та графік довнесення коштів.

 

Крок 4.

 Після введення будинку в експлуатацію та виготовлення технічних паспортів на квартири, ви здійснюєте остаточні розрахунки з фінансововою компанією за придбану квартиру, підписуєте акт прийому-передачі квартири, отримуєте свідоцтво про право власності на квартиру і — ви щасливий власник новенької, просторої квартири у новому будинку.

 

А якщо грошей немає, а квартиру придбати дуже хочеться?

Усе просто, ви можете отримати кредит на купівлю квартири в одному з наших банків-партнерів.

 

Які ж документи потрібно підписати, щоб купити квартиру? 

  1. Щоб стати довірителем ФФБ і купити квартиру на первинному ринку, вам потрібно буде підписати такі документи:
  2. Договір про участь у фонді фінансування будіввництва виду А.
  3. Додатковий договір до договору про участь у фонді фінансування будівництва виду А.
  4.  Свідоцтво про участь у фонді фінансування будівництва виду А.
  5. Договір уступки майнових прав.
  6. Додатковий договір до договору уступки майнових прав.